ŚWIĄTECZNY TURNIEJ SZACHOWY

W sobotę, 14 grudnia 2019 r.  w gościnnych progach małogoskiego Domu Kultury odbył się Świąteczny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży.

W turnieju tym udział wzięło 42 młodych adeptów królewskiej gry z terenu naszej gminy, którzy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim.

Bezkonkurencyjnym w zmaganiach przy szachownicy okazał się Filip Dziopa z Bocheńca, który wygrał wszystkie partie i zgromadził komplet, bo aż 7 pkt!. Tuż za nim, co jest pewną niespodzianką uplasowały się dziewczynki: Amelia Ziencikiewicz i Alicja Dewerenda.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk burmistrza Mariusza Piotrowskiegoprezesa MKS „WIERNA” Małogoszcz Sławomira Trybka okolicznościowe medale oraz paczki gwiazdkowe, a najlepsi zawodnicy i zawodniczki puchary, które zostały ufundowane przez Miejski Klub Sportowy „Wierna” Małogoszcz.

Wszyscy młodzi zawodnicy grając w szachy świetnie się bawili, a na koniec deklarowali, że ich przygoda z królewską grą nie zakończy się na tych rozgrywkach… i  chętnie będą uczestniczyć w kolejnych zawodach szachowych.

Patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz, a organizatorami turnieju był Dom Kultury w Małogoszczu i  Miejski Klub Sportowy „Wierna” Małogoszcz.

P. Spurek, fot. A. Kowalski

ZDJĘCIA     WYNIKI