ZAWIESZONE ROZGRYWKI

W czwartek, 12 marca 2020 roku, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu PZPN, mające na celu podjęcie uchwały w sprawie zasad postępowania na wypadek braku możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium RP w sezonie 2019/2020 w związku z decyzją organów państwowych.

W związku z aktualną sytuacją związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 i zagrożeniem epidemiologicznym na terytorium Polski, na  podstawie art. 36 § 1 pkt 10) Statutu PZPN postanawia się, co następuje:

                                                              Art. 1


1. Mecze Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i drugiej ligi będą rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek.

2. Rozgrywki III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają zawieszone do dnia 29 marca 2020 r. włącznie.

 Mając na uwadze powyższe, jak również, uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, w trosce o zdrowie zawodników, trenerów oraz działaczy piłkarskich, Zarząd ŚZPN podjął decyzje o zawieszeniu do dnia 29 marca 2020 r. (włącznie) rozgrywek piłkarskich na terenie województwa Świętokrzyskiego, obejmujących IV lige Świętokrzyską oraz ligi niższe. Decyzja dotyczy również wszelkiego rodzaju zajęć:
– Mobilnej Akademii Młodych Orłów;
– Akademii Młodych Orłów w Kielcach i Sandomierzu;
– turniejów organizowanych dla grup młodzieżowych;
– kursów trenerskich.

Liczymy na Państwa zrozumieniew tej kwestii.
Dalsze wiadomości co do toku rozgrywek piłkarskich będą podawane w odrebnych komunikatach.

Żródło : ŚZPN

Scroll to Top