Zalążki współpracy z Rakowem Częstochowa

Wierna Małogoszcz – RKS Raków Częstochowa

W dniu 11 maja br.  Zarząd i trenerzy MKS „WIERNA” Małogoszcz korzystając z zaproszenia RKS Raków Częstochowa uczestniczyli w spotkaniu dot. nawiązania współpracy obu klubów.

W ośrodku Akademii Rakowa Częstochowa przyjęli nas serdecznie Dyrektor i trener Akademii Pan Marek Śledź oraz Pan Dawid Krzętowski koordynator ds. projektu klubów filialnych i w przygotowanej prezentacji przybliżyli i przedstawili nam założenia funkcjonowania Akademii piłkarskiej zdobywcy tegorocznego Pucharu Polski.

O tym, że Raków Częstochowa jest już uznaną marką piłkarską w kraju nie trzeba o tym nikomu mówić, gdyż klub rozwija się bardzo prężnie i co najważniejsze odnosi piłkarskie sukcesy.

Kluby partnerskie to bardzo istotny element programu szkolenia RKS Raków Częstochowa. Stąd też nasz Klub aspiruje i jest bardzo zainteresowany współpracą z jednym z najlepszych zespołów
w Ekstraklasie. Współpraca ta w przyszłości może zaowocować wymiernymi korzyściami dla MKS „Wierna” Małogoszcz dot. możliwości odbywania stażów trenerskich, zapoznania się z nowatorskimi projektami szkolenia młodzieży czy też konsultacji i testów piłkarskich dla najzdolniejszych zawodników naszego Klubu.

Kolejny etap aplikacji to miesiąc czerwiec i kryteria, które musimy do tego terminu wypełnić. Po spełnieniu wymaganych warunków umowa zostanie podpisana w miesiącu sierpniu br.