Przygotowania do rundy wiosennej

Trudna sytuacja epidemiczna w kraju powoduje ogromne utrudnienia w życiu codziennym. Trudności dotykają wszystkich również i świat sportu. Drużyny piłkarskie szczególnie niższych klas rozgrywkowych mają trudności z właściwym przygotowaniem się do rundy wiosennej rozgrywek ligowych. Z tego powodu grupowe treningi rozpoczęły się z trzy tygodnie później niż planował trener. Aktualnie, Wierna Małogoszcz przygotowuje się do rozgrywek  ściśle stosując zasady epidemiczne. Aby działalność klubu była na odpowiednim poziomie sportowo-organizacyjnym  konieczne jest dbanie o jego zaplecze sprzętowe. Zarząd klubu podjął działania w celu pozyskania środków pozabudżetowych na zakup sprzętu treningowego i wyposażenia osobistego zawodników. Działania przyniosły wymierne skutki w postaci zakupu kompletów strojów włącznie z dresami i kurtkami dla drużyn młodzieżowych i seniorskich. Zakupiono sprzęt treningowy i elektroniczny do działań medialnych klubu.

Trener Mariusz Lniany  podczas meczu Wierna – Janina Libiąż /2012r. III liga małopolsko-świętokrzyska/

Zakończona runda jesienna przyniosła zmiany kadrowe w klubie, a najistotniejsza z nich to zmiana na stanowisku trenera. Miejsce Pawła Bienia zajął Mariusz Lniany, który związany jest z naszym klubem od wielu lat jako zawodnik /2002-2009/ . Po zakończeniu kariery zawodniczej objął funkcja trenera i pełnił ją od 2009 do 2017r. W tym okresie Wierna dwukrotnie występowała w III lidze. Czas ten to współpraca z wieloletnim sponsorem zakładem REMUR Małogoszcz, który znacząco wspierał działalność klubu.

Przed rundą wiosenną w drużynie dokonały się zmiany kadrowe. Klub opuścił Piotr Pawłowski, który zakończył karierę sportową, a przybył Bartosz Kuzincow grający dotychczas w barwach GKS Nowiny. Trener Mariusz Lniany oprócz doświadczonych graczy ma do dyspozycji grono młodych wychowanków klubu, których przydatność na poszczególnych pozycjach jest sprawdzana w meczach kontrolnych. Zawodnicy szlifują formę podczas treningów, a trener sprawdza różne warianty ustawienia drużyny podczas rozgrywanych sparingów.

Pozostały dwa tygodnie do planowanego początku rundy wiosennej. W tym czasie rozegramy jeszcze jeden mecz kontrolny z zespołem Orlicza Suchedniów zaplanowanym na 09.03.2021r. Rundę wiosenną zainaugurujemy 14.03.2021r. meczem na wyjeździe z Czarnymi Połaniec. Niestety obostrzenia związane z epidemią nie pozwalają nam zaprosić kibiców na mecz domowy, który rozegramy 20.03.2021r. z drużyną Naprzodu Jędrzejów, mecze będą odbywać się bez udziału kibiców. Zapraszamy do śledzenia poczynań naszych zespołów na stronie internetowe pod adresem www.mks-malogoszcz.malogoszcz.eu oraz fanpage klubu https://www.facebook.com/wierna.malogoszcz.